Seto rahva raamat 2020

Seto rahva raamat 2020

Käesolev aasta hakkab lõppema ja seetõttu on põhjust vaadata korraks mööduvale 2020.aastale tagasi ning uurida, millised olid mööduva aasta populaarsemad seto rahva raamatud.

Enim müüdud seto rahva raamat 2020

Käesoleva ülevaate seto rahva raamatust 2020.aastal oleme teinud setokeelsete raamatute müügi alusel Seto Kaubamajas, mida haldab Seto Infoselts.

  1. Seto eepos PEKO
  2. Pühäsenulgad
  3. Seto Aabits

Setokeelne e-raamat 2020

Setokeelsetest e-raamatutest on Seto Kaubamajas müügil ainult setokeelne Tsillokõsõ Printsi audioraamat. Mis on tegelikult väga hea ja mõnus kuulamine seto keeles. Kindlasti tasuks endale see audiofail hankida ja nautida suurepärast seto keelt.

Kas setokeelne raamat on eesti raamat?

Kui vastata sellele küsimusele, siis vastus on JAH. Setokeelne raamat on eesti raamat aga iga eestikeelne raamat pole seto raamat. Juba Jakob Hurt leidis, et setokeste keel ja kultuur on tohutu varasalv eesti keele rikastamiseks ja mõistmiseks. Just seto kultuuris on säilinud väga palju ürgset soome-ugrilikkust, mis on kadunud tänapäeva universaalsest eesti keelest ja kultuurist. Seega on ka eestikeelsetel inimestel põhjus tulla ja tutvuda seto rahva raamatutega, et leida teed oma kultuuri juurte juurde.

Jaga seda sõpradele !

Shares

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga